sobota 1. listopadu 2014

Pečené čaje?!


Ahoj, dnešní článek bude něco jako recenze, ale zároveň i takové malé seznámení s pečenými čaji.


Nejprve bych vám asi měla říct, co pečený čaj vlastně je. Nejlépe vám to přiblížím, když vám řeknu, že je podobný kompotu, jak chuťově tak vzhledově. Vždy je ve skleničce několik druhů ovoce ve šťávě. 
Já jsem měla možnost vyzkoušet tu menší skleničku - 55 ml. Celý obsah skleničky nalijete do hrníčku o objemu 250-300 ml a zalijete horkou vodou, jako normální čaj. Čaje jsou už dostatečně sladké, tak sladit nemusíte. 
Pokud budete mít chuť čaj můžete zalít i studenou vodou s ledem (to jsem nezkusila)
Cena jedné malé skleničky je 29,- 
Na stránkách pečené čaje - ZDE , najdete opravdu hodně druhů čajů, stačí jen hledat.
Nyní se přesunu k jednotlivým druhům, které jsem ochutnávala.

Jako první jsem ochutnala BORŮVKOVÝ S KARDAMOMEM. Tohle byl opravdu nejlepší čaj, který jsem kdy pila. V čaji najdete borůvky a kousky jablek a jahod. Čaj strašně krásně voněl a ta chuť, mňam, hned bych si ho dala znovu. Borůvky opravdu chutnaly jako borůvky, žádná náhražka. A vlastně "voda" měla příchuť takovou borůvkovo-jablečnou, tento čaj opravdu doporučuji. Jako další jsem ochutnala MALINA SE SKOŘICÍ. Tento čaj mě vůbec nenadchl, nevím, co mně v něm vadilo více, jestli skořice a nebo milion peciček z malin. V čaji najdete ostružiny (1), rybíz a kousky jablek. Jediná jablka jsem z čaje vyjedla, ale zbytek jsem prostě nevypila. 
Chápu, že někomu může chutnat, to vám samozřejmě neberu.  A jako poslední jsem měla JAHODA SE SKOŘICÍ. Opravdu jsem se bála, po zkušenosti s malinovým čajem, že tento taky nebude dobrý, že mi opět bude vadit, nejspíš, skořice. Ale naopak, tento byl výborný. V čaji najdete jahody, rybíz, jablka a višně. Všechno ovoce chutnalo moc dobře, až na jednu jahodu, která byla bez chuti, ale to nikomu nezazlívám. Tento čaj určitě konkuruje tomu borůvkovému. Také je moc dobrý a jeho chuť i vůně jsou opravdu příjemné.

Tyto čaje vám určitě doporučuji vyzkoušet, sice ne každému sedí, ale za tu cenu to stojí :)
Už jste někdy ochutnali pečený čaj?
Pokud vás ještě něco zajímá, pište na ask -  zde , vše vám moc ráda zodpovím.
Nezapomeňte dát like na fb page - zde
Mějte se krásně Katie xx

10 komentářů:

 1. Ahoj :) S mou mámou si děláme domácí pečený čaj a musím uznat,že je ještě lepší než ten kupovaný. :)
  V létě si z naší zahrádky dáme zamrazit borůvky,maliny,ostružiny atd. a na podzim si děláme svůj.
  Jinak moc pěkný článek :))

  Odkaz na můj blog :))

  OdpovědětSmazat
 2. Pečené čaje mám ráda, nejsou špatné, ale jsem stále zastánce kvalitních sušených čajů. Já velmi dávam na kvalitu, proto třeba mi moje kamarádka, která žije v New Yorku, zasílá pravidelně čaje, které si kupuje v jednom specializovaném obchodě a ty čaje jsou absolutně bezkonkurenční!

  czechivy.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 3. V článku jsem zapomněla dodat, že vlastně ovocné čaje skoro nepiju. Nejradši mám černý, zelený, mátový a maximálně citronový se zázvorem :) Nejradši mám typické english breakfast tea.
  Tomu věřím, že ty čaje musí být fakt dobré

  OdpovědětSmazat
 4. Katí, přesně takové čaje piju - typické English Breakfast Tea :)
  A ty čaje se nemusí sladit, jsou oslazené přírodně pomocé stévie :)

  OdpovědětSmazat
 5. Pečený čaj mi hrozně chutná, ale nejlepší je domácí, ten kupovaný mi oproti tomu přijde hrozně chemický a takový, že mi zkrátka nechutná no :D

  OdpovědětSmazat
 6. Taky mám ráda pečené čaje, jsou lepší než ty normální :-)

  OdpovědětSmazat
 7. ja milujem pečené čaje! :) mám to štastie ,že moja babinka ich robí doma a sú výborné :)

  OdpovědětSmazat
 8. Pečené čaje sú skvelé, aj tieto kupované, ale domáce sú lepšie :) na blog mám recept , určite vyskúšaj prirpaviť si svoj vlastný čajík :)

  dawnielicious.blogspot.sk

  OdpovědětSmazat
 9. Pečené čaje děláme domácí a ty jsou naprosto skvělé :)) Moc těmto kupovaným nevěřím, a asi ani nebudu mít šanci je ani vyzkoušet, ale recenze pěkná :)

  OdpovědětSmazat
 10. Zelený čaj a pečený čaj, to je pro tělo něco výborného ;)

  OdpovědětSmazat